501CHB8R2BCLE
Mfr.Part #
501CHB8R2BCLE
Manufacturer
EXXELIA Temex
Package/Case
Datasheet
501CHB8R2BCLE
Description
CAP CER 8.2PF 500V P100 1111
Stock
333
Manufacturer :
EXXELIA Temex
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
8.2 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1111 (2828 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
P100
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
500V